Práce v kanceláři či takzvaná home office je čím dál častější zaměstnání, které však může špatně dopadat na náš organismus. Sedavé zaměstnání je jedna věc, ale práce u počítače je věc druhá. Pokud pracujete u počítače a neodtrhnete se od něj ani jednou během dne, myslete na své zdraví a dostatečně ho chraňte. Jak? To vám prozradíme.
Monitor musí být správně daleko a správně vysoko
Práce za počítačem přináší své oběti. Velice často vás bolí za krkem, pociťujete bolesti hlavy, pálení v očích. Za všechny zdravotní problémy může především monitor počítače, který není správně nastaven. Monitor musí být ve správné výši a správně vysoko. Obecně platí, že obrazovku byste měli mít od sebe vzdálenou na délku paže a vrchol monitoru musí být minimálně ve výši vašich očí tak, abyste se na něj dívali maximálně s desetistupňovým úhlem.
Během práce na počítači dostatečně pijte
Každý to zná – do práce se můžeme zabrat tak moc, že zapomeneme pít. Pít je však důležité, a to v každém zaměstnání, nikoliv jenom při práci za počítačem. Když nebudete dostatečně hydratovaní, můžete pociťovat nepříjemnou únavu a práce nebude odvedena tak skvěle, jak by měla být. Samozřejmě nemusíte jenom pít, ale můžete konzumovat i ovoce či zeleninu, v nichž se taky nachází dostatečné množství tekutin.
Rozhýbání je základ
Než usednete do křesla, které by mělo být absolutně pohodlné, měli byste se rozhýbat. Pokud pracujete v pohodlí domova, doporučujeme krátkou jógu (například pozdrav slunci). Jestliže pracujete v kanceláři nějaké společnosti, dostatečně se před prací projděte. Ideální je, když do práce chodíte pěšky nebo když upřednostníte schody před výtahem.
Ve spojených státech amerických se stalo nyní velkým trendem skákání přes švihadlo. Tuto podobu rozpohybování se v současné době snaží zavádět nejedna rozvíjející se, mladá společnost.